для людей з порушеннями зору

Державний навчальний заклад
"Професійний ліцей сфери послуг м.Хмільник"

Психологічна служба ДНЗ «Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник»

Дата: 30.10.2018 16:15
Кількість переглядів: 294

Соціально-психологічна служба – це спільна діяльність практичного психолога та соціального педагога.

Ми прагнемо, щоб наш ліцей став острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку, щоб його випускники на все життя засвоїли: якщо хочеш стати щасливим, то слідуй золотому правилу – розум у голові, щирість у серці, здоров'я в тілі.

Мета: сприяння розумінню дітьми і молоддю через просвітницьку роботу переваг здорового способу життя, формування принципів здорового способу життя, стимулювання до самостійного й усвідомленого вибору життєвої позиції, визначення шляхів позитивної соціалізації молоді, здобуття знань, умінь і навичок здорового способу життя та відмова від негативної поведінки, виховання та розвиток творчої особистості, гідного громадянина України.

Основним завданням служби є забезпечення процесу соціалізації учнів у навчально-виховній діяльності, захист їхнього психічного, фізичного, соціального і духовного здоров’я, сприяння педагогічно доцільному і безконфліктному входженню молодої людини у світ дорослих, підготовка до самостійного життя в суспільстві, попередження і педагогічна корекція вад та відхилень розвитку особистості.

Для реалізації цієї мети використовуються різні види робіт:

1) консультативна, яка полягає в допомозі людині вирішити ті проблеми, з якими приходять до психолога;

2) психодіагностична включає виконання різних методик, тестів, опитувальників (на виявлення особових особливостей, міжособових відносин, пізнавальних процесів).

3) психокоректувальна робота направлена на подолання негативних явищ в учбовому закладі, в сім'ї, в соціальному оточенні і розвиток здібностей, формування особи учня.

4) профілактична робота, суть якої полягає в попередженні можливих неблагополучний в психологічному і особовому розвитку учня.

Соціально-психологічна служба закладу:

• Здійснює психологічний супровід розвитку дитини.

• Вивчення процесу адаптації до шкільного життя. Профілактична дезадоптація.

• Психологічний супровід розвитку підлітків (діагностика особистісних рис та якостей, особливостей характеру, стимулювання саморозвитку та самовиховання, консультування з особистісних проблем, тематичні бесіди, навчальні заняття, тренінги).

• Допомога в професійному самовизначенні старшокласників.

• Орієнтація учнів на здоровий спосіб життя.

• Попередження суіцидної поведінки.

• Пошук шляхів оптимізації навчально-виховного процесу.

• Врегулювання конфліктних ситуацій.

• Робота з обдарованими дітьми.

• Робота з категорійними дітьми (сиротами, напівсиротами, з малозабезпечених сімей, з багатодітних сімей, з сімей учасників АТО ).

Основною метою системи психологічного забезпечення у навчальному закладі, є підвищення, збереження, та укріплення  психічного здоров’я, гармонійного розвитку, посилення виховного компоненту. Також, не обминем стороною індивідуальні консультації з дітьми, дітьми не тільки групи ризику, а і дітьми з різними проблемами. У нашому закладі працює постійна служба соціально-психологічної допомоги, до якої мають можливість звернутися, як і діти, так і батьки. Обов’язкова робота з викладачами нашого закладу.