A A A K K K
для людей з порушеннями зору

Державний навчальний заклад
"Професійний ліцей сфери послуг м.Хмільник"

ПОРАДИ ЩОДО АДАПТАЦІЇ МОЛОДОГО ФАХІВЦЯ НА ПЕРШОМУ РОБОЧОМУ МІСЦІ

 Коли молодий спеціаліст отримує статус співробітника організації, в його житті починається новий період, який пов'язаний з певними труднощами.

Треба бути готовим до того, що роботодавець буде пильно спостерігати за новим співробітником і оцінювати правильність свого вибору. Головне завдання молодого фахівця на цей період справити позитивне враження на колег і керівництво, створити собі гідну репутацію в їх очах.

Адаптаційний період на новому робочому місці триває від декількох місяців до року. Закінчується він тоді, коли новий співробітник стає повноцінним членом колективу, займає свою нішу в цій системі професійних і особистих відносин.

Існують прийоми і правила поведінки, за допомогою яких можна полегшити процес адаптації на новому робочому місці.

  • Зарядитесь упевненістю в своїх силах. Якщо роботодавець прийняв Вас на роботу, отже він вважає, що Ви здатні її виконувати.
  • Пам'ятайте, що уваги до Вашої персони і так буде вдосталь, тому намагайтеся не залучати її ще більше своїми вчинками. Не запізнюйтесь, не йдіть раніше часу на обід, не смійтеся занадто голосно…
  • У зв'язку з тим, що Вам буде необхідно швидко засвоїти великий потік інформації (імена прізвища, телефони, розташування кабінетів, порядок дій, розпорядок дня і т.д.) заведіть блокнот, в якому будете фіксувати необхідні дані.
  • Пам'ятайте, що «по одягу зустрічають», і влитися у сформований до Вас колектив буде значно легше, якщо Ви і зовні будете схожим на інших співробітників       (принаймні                            перший           час            намагайтеся               дотримуватися притаманного їм стилю в одязі).
  •  Встановлення хороших відносин у новому колективі не менш важливе, ніж якісне виконання роботи. Тому приділяйте увагу не тільки поставленому перед Вами завданню, а й колегам.
  • Ведіть      себе    коректно     і    ввічливо     по    відношенню     до    інших співробітників.
  • Чітко дотримуйтесь субординації згідно зі своїм місцем в ієрархічній структурі організації. Вивчіть організаційну структуру, познайомтеся з основними підрозділами і головними людьми.
  • Так само слід чітко знати цілі і завдання підрозділу, в якому Ви перебуваєте. Намагайтеся все, що Ви робите, робити з урахуванням цих цілей.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора