A A A K K K
для людей з порушеннями зору

Державний навчальний заклад
"Професійний ліцей сфери послуг м.Хмільник"

Професії

Професія «Кухар; офіціант» 

Професія кухар, по-своєму, унікальна. Хоча деякі люди не сприймають її такою, вважаючи, що в кухарському мистецтві немає нічого складного: треба просто з'єднати інгредієнти, а піч сама доведе страву до кондиції. Та й хто в наш час готувати не вміє? Будь-яка людина змогла б працювати кухарем! Однак це не так. У цій справі головне – талант, почуття смаку, фантазія. З одного боку, ця професія вимагає скрупульозної точності, з іншого – наявності творчої жилки, щоб придумати оригінальний рецепт або вишукану прикрасу страви. Адже недарма кухаря, іноді, називають справжнім чарівником, який може з самих звичайних продуктів приготувати страву, ім'я якій – шедевр смаку.

Сьогодні професія офіціанта стала дуже поширеною завдяки створенню розгалуженої мережі підприємств ресторанного бізнесу.

Оцінка відвідувачами ресторану, кафе або бару багато в чому залежить від якості роботи офіціанта. Ввічливий, акуратний офіціант налаштовує гостей на відпочинок, він передбачає їхні бажання, допомагає зробити вибір, залишаючись при цьому ненав’язливим.

Професійна діяльність офіціанта, передусім, передбачає спілкування між ним і відвідувачами. За робочий день офіціант спілкується з різними за віком та індивідуально-психологічними характеристиками людьми: молодими і літніми, жінками і чоловіками, спокійними і дратівливими, активними, енергійними і повільними. Всі вони різні, але потребують поради і допомоги офіціанта, іноді покладаються на його смак і професійну компетентність.

      

 

Професія «Офісний службовець (бухгалтерія); контролер-касир»   

В умовах високорозвиненої системи товарно-ринкових відносин і процвітання різних форм бізнесу потреба в кваліфікованих працівниках, що спеціалізуються на виконанні бухгалтерського обліку, росте з кожним днем. Важливо відзначити, що бухгалтер – це не просто співробітник фінансового відділу підприємства, це найважливіший елемент контролю правильності і матеріальної стійкості всього бізнесового механізму.

Робота бухгалтера багатогранна і вимагає великого спектра умінь. До компетенції такого працівника входить облік і контроль основних, господарських, товарно-матеріальних засобів підприємства, витрат на виробництво і реалізацію товарів, що випускаються, а також різні операції в стосунках із замовниками. Таким чином, бухгалтер – це своєрідний контролер всієї фінансової діяльності підприємства, покликаний створювати оптимальні комбінації матеріальних витрат з метою отримання найбільшої вигоди.

У нашому ліцеї вчать не тільки азам бухгалтерського обліку, а й досконалому володінню комп’ютером. Навчитись працювати на комп’ютерах можна також на курсах "Оператор комп’ютерного набору", що діють у нашому ліцеї. 

  

 

Професія „Муляр; штукатур; лицювальник-плиточник” 

Мистецтво спорудження будівель, тобто будівництво – це одна із найдавніших професій на землі, яка неподільно пов’язана з історією розвитку людського суспільства. У нашому ліцеї ви розглянете історію розвитку будівництва, перед вами розкриються специфічні особливості професії будівельника. Майстри виробничого навчання ознайомлять з основними будівельними роботами, що виконуються на будівельному майданчику,  та послідовністю їх виконання. Отже, юний друже, якщо ти хочеш обрати професію будівельника, пам'ятай, що вона сьогодні і ще багато років буде однією з найнеобхідніших. Ти завжди будеш бачити реальний результат своєї праці, приносити радість і красу людям.  

  

 

Професія «Швачка»

Кому не хочеться виглядати красиво, модно і елегантно? У цьому завжди вам допоможе професійна швачка. Саме їм, «володаркам голок», ми зобов'язані своїми улюбленими брюками, розкішними сукнями, строгими блузами і ... список цей може бути нескінченним. Різнобарвний і багатий світ, в якому живе і править швачка – це різноманітні тканини, шкіра, нитки, ґудзики, лекала, волани та рюші. Зібравши воєдино всі ці елементи, швачка пропонує нам зручний або, навпаки, екстравагантний наряд. Варто їй сісти за швейну машинку, і на світ з'являються красиві і практичні речі, без яких неможливо уявити наше життя.

Професія швачки зараз дуже затребувана. Для них знайдеться робота на фабриках, в невеликих приватних фірмах, в ательє.

У нашому ліцеї ви здобудете необхідні знання та вміння з даної професії і зможете дарувати людям красу та радість.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора