A A A K K K
для людей з порушеннями зору

Державний навчальний заклад
"Професійний ліцей сфери послуг м.Хмільник"

Психологічна служба закладу

Своє місце у роботі ліцею займає психологічна служба закладу, яка відіграє важливу роль у житті ліцею.

Щодо роботи з дітьми, то тут впроваджена велика кількість різноманітних заходів з урахуванням вікових особливостей кожної групи. Це постійне спостереження на уроках і у вільний час за здобувачами освіти з метою встановлення їх індивідуальних особливостей та  ступеню зайнятості у навчальній діяльності.

             Окрім спостереження, проводяться тестування з метою діагностики атмосфери в дитячих колективах та особливостей характеру кожного здобувача освіти. В тестуванні використовуються широковідомі методики, що визнані фахівцями протягом вже багатьох років (проективні методики, соціометрія) та власні розробки.

Здобувачам освіти, які потребують психологічної підтримки, надаються індивідуальні консультації, з ними проводяться окремі заняття.

             Робота з педагогічним колективом є невід'ємною, важливою частиною роботи психологічної служби. Це - просвітництво, виступи на педагогічних радах та тематичних семінарах; допомога у складних ситуаціях, вирішення конфліктів в групах; допомога при встановлені контакту з кожною окремою дитиною та колективом в цілому.

              В роботі з батьками основним методом є індивідуальні консультації за ініціативою закладу та на запит самих батьків. Таким чином була вирішена велика кількість проблем і непорозумінь, здійснені поліпшення становища дітей в сім'ях і полегшення щодо прийняття ними участі у навчальній діяльності. Також робота з просвітництва та ознайомлення батьків з особливостями життя дітей проводиться завдяки виступам перед батьками на батьківських зборах.

МЕТА ПСИХОЛОГІЧНОЇ  СЛУЖБИ:

«Забезпечення індивідуального підходу до кожного здобувача освіти на основі його психолого-педагогічного вивчення»

ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ:

 • Психологічна адаптація усіх здобувачів освіти, що навчаються в ліцеї;
 • Профілактика правопорушень;
 • Формування здорового способу життя.
 • Діагностичне обстеження усіх здобувачів освіти, визначення труднощів у навчанні, спілкуванні та ін.

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ :

 • Психологічний супровід здобувачів освіти та їх родин, які перебувають або загинули у зоні АТО;
 • Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами, консультативна та профілактична робота з батьками таких дітей;
 • Профілактика булінгу, конфліктності в учнівському середовищі;
 • Збереження психологічного здоров’я усіх учасників навчально – виховного процесу;
 • Просвітницька робота із здобувачами освіти, щодо торгівлі людьми, безпечного працевлаштування за кордоном та ін.
 • Надання психологічної допомоги батькам у їх взаємовідносинах з власними дітьми.
 • Консультативна допомога всім здобувачам освіти з питань психологічної готовності до зовнішнього незалежного оцінювання.

До психолога та соціального педагога ліцею завжди відкриті двері –

“Ми чекаємо на тебе, щоб вислухати, допомогти, підтримати!”

 

Дата: від до Скинути

#Тиждень_психології_ПТО

У Державному навчальному закладі «Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник», відповідно до листа Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області №01-16/141 від 18.04.2024 року, з 22 по 26 квітня 2024 року, пройшов #Тиждень_психології_ПТО. Цей тиждень зайняв своє особливе місце серед інших тижнів, оскільки з психологією пов'язаний увесь освітній процес. В рамках проходження #Тижденя_психології_ПТО були проведені акції: «Комплімент кожному», «Стрічка доброти», «Веселі посмішки»; проведено тест на стресостійкість; анкетування «Ліцей та викладачі очима здобувачів освіти»; година спілкування «Притча про емоції та почуття»; години із психологом «Як вберегти дружню групу під час дистанційки?», «У світі психології»; заняття з елементами тренінгу «Пізнай себе і ти пізнаєш світ», «Вчимось контролювати емоції».

14:06 29.04.2024

Територія толерантності

З 19 по 23 квітня у ДНЗ «Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник» проходить тиждень психології під гаслом «Територія толерантності».

11:55 22.04.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора