A A A K K K
для людей з порушеннями зору

Державний навчальний заклад
"Професійний ліцей сфери послуг м.Хмільник"

Поради для організації освітнього процесу під час війни

Поради для організації освітнього процесу під час війни

 • психологічна підтримка та спілкування — головна мета навчання нині;
 • заняття мають бути орієнтовані на повторення;
 • краще не розпочинати урок з опрацювання нових тем;
 • варто уникати негативних оцінок та великих за обсягом домашніх завдань;
 • натомість слід створювати для учнів ситуації успіху, позитивну мотивацію, хвалити їх;
 • із розумінням ставтеся до неуважності учнів;
 • говоріть із дітьми про емоції та почуття;
 • нагадуйте про інформаційну гігієну користування ґаджетами.

 

Як спланувати онлайн-урок?

 Не пошкодуйте один раз часу і розберіться, як організувати дистанційне навчання здобувачів освіти у нових умовах. Зокрема дізнайтеся, чи будуть у вашій групі здобувачі освіти з інших регіонів. Якщо так, то важливо приділити їм окрему увагу, познайомитися та познайомити дітей між собою.

 • Не уникайте розмов про війну. Обговорюйте ситуацію, що склалася. Так ви зможете зменшити напругу та встановити довіру з учнями.
 • Додайте безпрограшний елемент. Подумайте про так би мовити ударні моменти, які привертають увагу здобувачів освіти до заняття та спрацьовують найбільш ефективно. Вправи, які учні виконують у режимі реального часу, усні відповіді здобувачів освіти, короткі відповіді в чаті — ось те, що найкраще працює в дистанційному навчанні
 • Забезпечте збалансованість онлайн-уроку. Не варто перевантажувати заняття ані інформацією, ані веселощами: усього має бути в міру. Експерти радять зробити акцент на вирішенні потреб учнів, на їхніх запитах. У межах кожного уроку і теми варто мати кілька опцій та пропонувати їх дітям. Особливо це важливо в умовах війни, коли щоденний стрес і так надто великий
 • Домашні завдання.   Доцільність та обсяг домашніх завдань визначайте індивідуально, зважаючи на психоемоційний стан здобувачів освіти

Які платформи використати?

 

Всеукраїнська школа онлайн

      Що саме: 18 шкільних предметів Зараз на платформі викладено вже 2200 уроків і тестів за шкільною програмою. Окремою перевагою є наявність віртуального класу, де вчитель може відслідковувати прогрес учнів та запрошувати їх до навчання. Це ідеальний варіант для дітей, які зараз можуть перебувати у різних куточках України.

      Платформа безкоштовна та доступна 24/7 як в Україні, так і за кордоном. Як правильно організувати таке навчання (методичні рекомендації для вчителів) можна переглянути тут: https://lms.e-school.net.ua/guide.

      Щоб зробити навчання ще доступнішим, кожен учень і вчитель зможуть завантажити на свій смартфон чи планшет мобільний додаток «Всеукраїнська школа онлайн». Тож користуючись ВШО в мобільному додатку, учні суттєво оптимізують трафік мобільного інтернету. Ще один плюс додатка ВШО — зручний інтерфейс.

       Також можна завантажувати і надсилати учням на мейл чи у Viber матеріали для самопідготовки просто з платформи ВШО. Ці матеріали ви можете опрацьовувати разом з учнями на відеоконференціях через Zoom чи Google Meet.

 

Оберіть улюблені онлайн-інструменти та відточіть майстерність

 

Готові вправи з різних предметів + можливість створення власних

 • learningapps.org Це система готових вправ з різних предметів, та ще й з можливістю автоматичної перевірки системою. Створіть папку класу, завантажте туди вправи — вже наявні там чи створені вами. І можете моніторити виконання цих вправ.

Перевірка знань учнів

 • ClassTime Важливо, що цей тестовий сервіс — безкоштовний. Педагог може використати 9 абсолютно різних і нестандартних типів запитань. Є відкриті запитання, запитання на встановлення відповідності, можливість дати розлогу відповідь. На закріплення знань учням можна давати контрольний тест через цю ж платформу. Також можете створити опитування і надати доступ до нього дітям.

Вчительський креатив: створення навчальних відео

 • EdTed та Edpuzzle Учні встановлюють застосунок на телефоні та вводять код класу, який дає вчитель. У цьому класі будуть з’являтися завдання від педагога. Коли учні переглядають навчальне відео, воно зупиняється на певній секунді та спливає завдання від учителя. Його треба виконати одразу, і тільки потім можна буде рухатися далі

Готові вікторини з предметів і розробка авторських

 • Quizizz Цей сервіс англомовний, але у використанні інтуїтивно зрозумілий, тож хай це вас не відлякує, адже там вже є чимало готових тестів з різних предметів українською мовою. Щоб створити свою першу вікторину для класу — просто зареєструйтесь.

Створення крутих презентацій

 • slides.com Тут ви створите крутезні інтерактивні онлайн-презентації. Можна легко підібрати дизайн, додати фото, зображення, посилання на відео. Окрім традиційних презентацій сервіс дає змогу створювати мультимедійні проєкти/лонгріди (невеликі історії з малою кількістю лаконічного тексту та великою кількістю візуальних засобів).

 

Як надихнути здобувачів освіти у цей непростий час

 • Розповідайте здобувачам освіти про героїв сучасності. ЗСУ, волонтери, звичайні люди, які роблять неможливе — розповідайте ці історії учням. Надихати можна і героїчною історією українського народу. Шукайте героїв та героїнь як у фольклорі, так і в сучасних реаліях. Легенди про вкрадений танк та збитий банкою помідорів дрон це просто must have.
 • Зверніться до творчості Тараса Шевченка. Зараз він як ніколи актуальний. І акцентуйте, що «на оновленій землі врага не буде супостата» і «поборемо». Бо це правда.
 • І головне — показуйте власний приклад. «Дорослий» дорослий у цій ситуації — найкраща опора для дитини. Вірте в ЗСУ та перемогу. Бо все буде Україна.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора