Історія навчального закладу

Історія ДНЗ «Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник»

ДНЗ «Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник»  є державним професійно-технічним навчальним закладом другого атестаційного рівня,  який входить до системи освіти, що забезпечує реалізацію потреб громадян на здобуття професійно-технічної освіти.

Основним напрямом діяльності навчального закладу є підготовка робітників високого рівня кваліфікації, як правило з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів на основі базової чи повної загальної середньої освіти.

Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник бере початок з філії Вороновицького ТУ-2 з серпня 1975 року. Необхідність створення філії було викликано потребою робітничих кадрів для новозбудованої Хмільницької швейної фабрики. Учні отримували дипломи кваліфікованого робітника з  професії „швачка” і „кравець”. Під навчальні приміщення було передано цехи старої швейної фабрики.

В 1979 році Хмільницька філія Вороновицького ТУ-2 стає філією Вінницького ПТУ-8. Згодом у 1984 році в зв’язку з реорганізацією у професійно-технічній освіті Вінницьке ПТУ-8 було перейменовано у ПТУ-20. З цього часу навчальний заклад до 1997 року мав назву Хмільницька філія Вінницького ПТУ-20.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 135 від 07.05.1997 року філію реорганізовано у самостійний навчальний заклад професійно-технічної освіти ПТУ-20 м. Хмільника з філією у м. Могилів-Подільському.

З отриманням статусу самостійного закладу було збільшено і кількість ліцензованих професій:

- швачка;

- кравець;

- вишивальниця-швачка;

- столяр;

- різальник по дереву та бересті;

- кухар-офіціант;

- конторський службовець (бухгалтерія);

- оператор комп’ютерного набору.

Навчальний заклад отримав ліцензію на право надання освітніх послуг за рівнем повної середньої загальної освіти.

У 2003 році відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України Професійно-технічне училище №20 м. Хмільника реорганізовано у Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник. А у 2012 році згідно із наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Професійному ліцею сфери послуг м. Хмільник установлено повне найменування: Державний навчальний заклад «ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ Сфери послуг м. ХМІЛЬНИК».

Історія Могилів-Подільської філії

Історія Могилів-Подільської філії починається 15 квітня 1977 року. Основне училище знаходилося в смт. Вороновиці і мало назву Технічне училище №2. Базовим підприємством була Могилів-Подільська швейна фабрика і навчальний заклад відкрився для задоволення потреб підприємства у робітничих кадрах,  1 січня 1980 року філія була передана до складу Вінницького ТУ -8 і згодом іменувалася як філія Вінницького ПТУ 20. З 20 травня 1997 року відбулася реорганізація училища і Могилів-Подільська філія була передана, як філія до міста Хмільника. З 1 вересня 2002 року у філії було отримано ліцензію на надання повної загальної середньої освіти.

За тридцятидев’ятирічний термін роботи філії підготовлено та направлено на роботу понад чотири тисячі робітників. Філія тривалий час готувала робітників за спеціальністю «швачка», але потреби регіонального ринку праці змінилися, тому ввели в навчальний процес нові професії,котрі користуються попитом на  ринку праці,і  готуємо робітників за професіями «швачка; кравець», «кухар; офіціант», «кухар; кравець». Щорічно у філії виконується і перевиконується план державного замовлення, учні працевлаштовуються згідно отриманих професій.

Даний навчальний заклад, який надає робітничу професію, є одним  у нашому регіоні, навчаються у нас в основному учні з міста Могилева-Подільського і приміських сіл, Могилів-Подільського, Шаргородського, Ямпільського, Муровано-Куриловецького районів.

Етапи змін назви навчального закладу

Назва та тип нашого навчального закладу неодноразово змінювались.

Відповідно до рішення Державного комітету Ради Міністрів УРСР по ПТО у 1975 році відкрито Хмільницьку філію Вороновицького ТУ № 2.

Згідно із розпорядженням Державного комітету Ради Міністрів УРСР по ПТО у 1979 році Хмільницьку філію Вороновицького ТУ № 2 реорганізовано у Хмільницьку філію Вінницького ПТУ № 8.

Відповідно до рішення Державного комітету ПТО у 1984 році Хмільницьку філію Вінницького ПТУ № 8 перейменовано у Хмільницьку філію Вінницького ПТУ № 20.

У 1997 р. згідно з наказом Міністерства освіти України від 07.05.1997 р. № 135 «Про створення ПТУ № 20 м. Хмільника» Хмільницьку філію Вінницького ПТУ № 20 реорганізовано у Професійно-технічне училище № 20 м. Хмільника.

Згідно із наказом Міністерства освіти та науки України  від 02.09.1997р. № 328. Про створення філій ряду профтехучилищ Вінницької області» створено філію Професійно-технічного училища № 20 м. Хмільника в м. Могилів-Подільському.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 19.03.2003 р. № 138 «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Вінницької області» Професійно-технічне училище №20 м. Хмільника реорганізовано у Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник.

Згідно із наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 01.02.2012 р. № 95 «Про затвердження Статуту державного навчального закладу «Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник». Професійному ліцею сфери послуг м. Хмільник установлено повне найменування: Державний навчальний заклад «ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ Сфери послуг м. ХМІЛЬНИК».