Психологічна служба закладу

Своє місце у роботі ліцею займає психологічна служба закладу, яка відіграє важливу роль у житті ліцею.

Щодо роботи з дітьми, то тут впроваджена велика кількість різноманітних заходів з урахуванням вікових особливостей кожної групи. Це постійне спостереження на уроках і у вільний час за здобувачами освіти з метою встановлення їх індивідуальних особливостей та  ступеню зайнятості у навчальній діяльності.

Окрім спостереження, проводяться тестування з метою діагностики атмосфери в дитячих колективах та особливостей характеру кожного здобувача освіти. В тестуванні використовуються широковідомі методики, що визнані фахівцями протягом вже багатьох років (проективні методики, соціометрія) та власні розробки.

Здобувачам освіти, які потребують психологічної підтримки, надаються індивідуальні консультації, з ними проводяться окремі заняття.

Робота з педагогічним колективом є невід'ємною, важливою частиною роботи психологічної служби. Це - просвітництво, виступи на педагогічних радах та тематичних семінарах; допомога у складних ситуаціях, вирішення конфліктів в групах; допомога при встановлені контакту з кожною окремою дитиною та колективом в цілому.

В роботі з батьками основним методом є індивідуальні консультації за ініціативою закладу та на запит самих батьків. Таким чином була вирішена велика кількість проблем і непорозумінь, здійснені поліпшення становища дітей в сім'ях і полегшення щодо прийняття ними участі у навчальній діяльності. Також робота з просвітництва та ознайомлення батьків з особливостями життя дітей проводиться завдяки виступам перед батьками на батьківських зборах.

МЕТА ПСИХОЛОГІЧНОЇ  СЛУЖБИ:

«Забезпечення індивідуального підходу до кожного здобувача освіти на основі його психолого-педагогічного вивчення»

ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ:

• Психологічна адаптація усіх здобувачів освіти, що навчаються в ліцеї;
  • Профілактика правопорушень;
  • Формування здорового способу життя.
  • Діагностичне обстеження усіх здобувачів освіти, визначення труднощів у навчанні, спілкуванні та ін.

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ :

• Психологічний супровід здобувачів освіти та їх родин, які перебувають або загинули у зоні АТО;
  • Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами, консультативна та профілактична робота з батьками таких дітей;
  • Профілактика булінгу, конфліктності в учнівському середовищі;
  • Збереження психологічного здоров’я усіх учасників навчально – виховного процесу;
  • Просвітницька робота із здобувачами освіти, щодо торгівлі людьми, безпечного працевлаштування за кордоном та ін.
  • Надання психологічної допомоги батькам у їх взаємовідносинах з власними дітьми.
  • Консультативна допомога всім здобувачам освіти з питань психологічної готовності до зовнішнього незалежного оцінювання.

До психолога та соціального педагога ліцею завжди відкриті двері –

“Ми чекаємо на тебе, щоб вислухати, допомогти, підтримати!”

Територія толерантності

З 19 по 23 квітня у ДНЗ «Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник» проходить тиждень психології під гаслом «Територія толерантності».

11:55 22.04.2021